lyzovani.cz | za sněhem na serveru www.lyzovani.cz

Chystáte se do Řecka? Máme pro vás 3 tipy na zajímavá místa, kde davy turistů nepotkáte

Vlastní vyhledávání
reklama

Chystáte se do Řecka? Máme pro vás 3 tipy na zajímavá místa, kde davy turistů nepotkáte

datum | 9.5.2019

Řecko je úchvatná země s nádhernými ostrovy, krásnou přírodou, hlubokou historií, ale mnohdy i s přeplněnými památkami. Chystáte se na dovolenou do Řecka, ale rádi byste se vyhnuli zástupům turistů? Pak máme pro vás tři tipy na méně proslulá, ale stejně zajímavá místa v Řecku.


Ať se vydáte do kterékoliv řecké destinace, téměř vždy v blízkém městě naleznete odkaz na starověký původ Řecka. Země je totiž doslova poseta pozůstatky historických staveb a pamětihodností. Nemusíte se ihned vydávat do Athén, abyste viděli Akropolis či Parthenón. Každý řecký region disponuje historickými památkami. Konkrétní seznam pamětihodností ve vaší lokalitě naleznete v mapách a turistických informacích. Skvěle poslouží také cestovatelský průvodce pro Řecko.

Úchvatné nebeské kláštery Meteora
Kromě turistických proslavených řeckých památek stojí za návštěvu Monastýry Meteora poblíž města Kalambaka v Thesálii. Jedná se o soubor šesti pravoslavných klášterů, které se úchvatně tyčí na slepencových skalách. Kláštery vypadají, jako by byly na skalní vrcholy přímo posazeny. Dva kláštery Agios Stefanos a Agia Triada stále slouží mnichům a jeptiškám. Ostatní kláštery jsou přístupné veřejnosti.

Horské vrcholky Kréty
Mezi turisticky nejpopulárnější místa patří ostrovy Rhodos, Kos, Korfu, Zakynthos či ostrov Kréta. A právě Kréta je největším z řeckých ostrovů, kde se v jarních měsících naskýtá ideální příležitost pro pěší turistiku po horských vrcholech, z nichž mnohé převyšují dva tisíce metrů nad mořem. Nejvyšším vrcholem Kréty je 2 456 metrů vysoká hora Psiloritis. Sněhová pokrývka na Psiloritisu obvykle vydrží až do května. Ne nadarmo je proto podle legend považována Kréta za místo zrození boha Dia, vládce olympských bohů.

Naopak v létě si na své přijdou všichni milovníci vodních radovánek a opalování na plážích. Pro letní dovolenou v Řecku strávenou u moře je vhodné severní pobřeží, které se postupně svažuje do moře a díky tomu disponuje teplejší vodu.

Soluň, centrum vzdělanosti a kultury
Z učebnic dějepisu všichni víme, že věrozvěsti Cyril s Metodějem přišli do naší země ze Soluně. Z centra vzdělanosti a kultury. Máte-li rádi provázanost městské architektury s historií, pak ze soluňských památek budete doslova unešení. Soluňskýtá historické artefakty téměř na každém kroku. K návštěvě doporučujeme historický Soluňský přístav, Aristotelovo náměstí, rotundu sv. Jiří či kostel Agios Dimitrios. V Soluni je také rodný dům Mustafy Atatürka, reformátora, zakladatele a prvního prezidenta Turecké republiky.

Při správném výběru a načasování můžete poznat řecké památky bez návalů turistů, díky tomu si dovolenou v Řecku na maximum užijete.


aktuální lyžařské nabídky
aktuální ověřený volný zájezd / pobyt
Corona
Corona
Itálie - Dolomity/Jižní Tyrolsko - Pinzolo
Corona
Počet dnů: 4, 5, 6, 7, 8, 11 | Termíny: Prosinec - Duben | Cena od: 4407,- CZK | Detail více informací
vybíráme z článků o lyžování

Pro bezpečné lyžování s dětmi platí tři pravidla: přilba, páteřák a GPS lokátor. Ať batole, nebo předškolák, školní dítě i puberťák, u všech jsou priority jasné a stejné – zdraví a bezpečnost. více informací

Zima se nezadržitelně blíží a s ní i plány na zimní dovolenou. Hory jsou ale velmi zrádné, a tak kromě kvalitní výbavy na sjezdovku nezapomínejte také na kvalitní cestovní pojištění. To rozhodně nesjednávejte jen v základní verzi a s minimálními limity. Co vše by mělo být součástí cestovního pojištění pro dovolenou na více informací

lyžařské zprávičky   více zprávvíce informací

Marcel Hirscher ukončil ve 30 letech kariéruvíce informací
4.9.2019 | Nejlepší sjezdař posledních let Rakušan Marcel Hirscher oznámil ve 30 letech konec ...

Soupeřka Ledecké Koberová už se k závodům na snowboardu nevrátívíce informací
8.8.2019 | Soupeřka Ester Ledecké v závodech na snowboardu Amelie Koberová z Německa ukončila ...

Olympijská vítězka a mistryně světa Serwaová končí se skikrosemvíce informací
5.7.2019 | Olympijská vítězka a bývalá mistryně světa ve skikrosu Kanaďanka Kelsey Serwaová ...

kalendář akcí   více akcívíce informací

MSDH cup - downhill závodvíce informací
5.10.2019 | Ski Bílá
Tradiční závod MSDH cup v downhillu na kolech


reklama© 2000 - 2019 - Lyžování.cz | Kontakt & Ochrana osobních údajů |