lyzovani.cz | za sněhem na serveru www.lyzovani.cz

Chystáte se do Řecka? Máme pro vás 3 tipy na zajímavá místa, kde davy turistů nepotkáte

Vlastní vyhledávání
reklama

Chystáte se do Řecka? Máme pro vás 3 tipy na zajímavá místa, kde davy turistů nepotkáte

datum | 9.5.2019

Řecko je úchvatná země s nádhernými ostrovy, krásnou přírodou, hlubokou historií, ale mnohdy i s přeplněnými památkami. Chystáte se na dovolenou do Řecka, ale rádi byste se vyhnuli zástupům turistů? Pak máme pro vás tři tipy na méně proslulá, ale stejně zajímavá místa v Řecku.


Ať se vydáte do kterékoliv řecké destinace, téměř vždy v blízkém městě naleznete odkaz na starověký původ Řecka. Země je totiž doslova poseta pozůstatky historických staveb a pamětihodností. Nemusíte se ihned vydávat do Athén, abyste viděli Akropolis či Parthenón. Každý řecký region disponuje historickými památkami. Konkrétní seznam pamětihodností ve vaší lokalitě naleznete v mapách a turistických informacích. Skvěle poslouží také cestovatelský průvodce pro Řecko.

Úchvatné nebeské kláštery Meteora
Kromě turistických proslavených řeckých památek stojí za návštěvu Monastýry Meteora poblíž města Kalambaka v Thesálii. Jedná se o soubor šesti pravoslavných klášterů, které se úchvatně tyčí na slepencových skalách. Kláštery vypadají, jako by byly na skalní vrcholy přímo posazeny. Dva kláštery Agios Stefanos a Agia Triada stále slouží mnichům a jeptiškám. Ostatní kláštery jsou přístupné veřejnosti.

Horské vrcholky Kréty
Mezi turisticky nejpopulárnější místa patří ostrovy Rhodos, Kos, Korfu, Zakynthos či ostrov Kréta. A právě Kréta je největším z řeckých ostrovů, kde se v jarních měsících naskýtá ideální příležitost pro pěší turistiku po horských vrcholech, z nichž mnohé převyšují dva tisíce metrů nad mořem. Nejvyšším vrcholem Kréty je 2 456 metrů vysoká hora Psiloritis. Sněhová pokrývka na Psiloritisu obvykle vydrží až do května. Ne nadarmo je proto podle legend považována Kréta za místo zrození boha Dia, vládce olympských bohů.

Naopak v létě si na své přijdou všichni milovníci vodních radovánek a opalování na plážích. Pro letní dovolenou v Řecku strávenou u moře je vhodné severní pobřeží, které se postupně svažuje do moře a díky tomu disponuje teplejší vodu.

Soluň, centrum vzdělanosti a kultury
Z učebnic dějepisu všichni víme, že věrozvěsti Cyril s Metodějem přišli do naší země ze Soluně. Z centra vzdělanosti a kultury. Máte-li rádi provázanost městské architektury s historií, pak ze soluňských památek budete doslova unešení. Soluňskýtá historické artefakty téměř na každém kroku. K návštěvě doporučujeme historický Soluňský přístav, Aristotelovo náměstí, rotundu sv. Jiří či kostel Agios Dimitrios. V Soluni je také rodný dům Mustafy Atatürka, reformátora, zakladatele a prvního prezidenta Turecké republiky.

Při správném výběru a načasování můžete poznat řecké památky bez návalů turistů, díky tomu si dovolenou v Řecku na maximum užijete.


aktuální lyžařské nabídky
aktuální ověřený volný zájezd / pobyt
Almresort Kanzelhöhe - bez stravy
Almresort Kanzelhöhe - bez stravy
Rakousko - Korutany - Gerlitzen
Almresort Kanzelhöhe - bez stravy
Počet dnů: 2, 4, 5, 8 | Termíny: Prosinec - Březen | Cena od: 2042,- CZK | Detail více informací
vybíráme z článků o lyžování

V aktuálním redakčním NORDIC Skitestu 2019–20 se v kategorii nemazacích běžeckých lyží účastní Peltonen v pánské i dámské kategorii modelem Peltonen Nanogrip Facile, jediným nanogripovým produktem v letošní kolekci značky. více informací

Chystáte se na letní dovolenou v zimě? Ač trochu nezvyklé spojení, je pravdou, že v zimních měsících se za sluncem vydává nespočet Čechů. Ti tak raději dávají před chmurným počasím, které u nás panuje, přednost exotice. Avšak ani na letní dovolenou v zimě neodjíždějte bez cestovního pojištění. více informací

reklama


z naší nabídky

Sněhový i-Servis SKIVO Sněhový i-Servis SKIVO
Praktické rady jak správně připravit lyže, běžky, SNB ... více informacívíce informací
lyžařské zprávičky   více zprávvíce informací

Zahajovací obří slalom v Söldenu nečekaně vyhrál Nor Braathenvíce informací
18.10.2020 | Zahajovací obří slalom Světového poháru v Söldenu nečekaně vyhrál norský lyžař Lucas ...

První body z obřáku! Ledecká skončila v elitní dvacítce.více informací
17.10.2020 | První kariérní body v obřím slalomu získala Ester Ledecká při úvodní zastávce Světového ...

Ledecká se nedočká zbývajících dvou závodů snowboardového Světového poháruvíce informací
9.3.2020 | Česká olympijská vítězka Ester Ledecká se nedočká zbývajících dvou závodů snowboardového ...

kalendář akcí   více akcívíce informací

reklama© 2000 - 2020 - Lyžování.cz | Kontakt & Ochrana osobních údajů |