lyzovani.cz | za sněhem na serveru www.lyzovani.cz

Potěšení ve stopě

Vlastní vyhledávání
reklama

Potěšení ve stopě

datum | 11.1.2023

Běh na lyžích zimní zasněženou krajinou rakouského Štýrska je skutečnou idylou. Zatímco se vydáváte na běžkařskou trasu, vaše duše se zotavuje. Běžecké lyžování samozřejmě přináší řadu výhod i pro tělo. 


V lidském těle najdeme 656 svalů - a přibližně 600 z nich aktivně využíváme při běhu na lyžích. Tento sport tak uvádí do pohybu téměř kompletní svalstvo, a to navíc šetrným způsobem, který je ohleduplný vůči kloubům. 


Štýrsko se svými 15 běžkařskými oblastmi, oceněnými pečetí kvality běžeckých stop, nabízí ideální podmínky všem milovníkům běhu na lyžích. Toto ocenění je skutečným důkazem kvality - certifikované běžecké lyžařské trasy totiž podléhají přísným předpisům pro vybavení a bezpečnost. Můžete se tak s klidným svědomím soustředit na krásnou přírodu a vlastní běžeckou techniku. Copyright: Steiermark Tourismus - photo.austria.at

Za zmínku určitě stojí tři regiony z absolutní špičky rakouského běžeckého lyžování. Běžkařská oblast Ramsau am Dachstein nabízí 150 km klasických a 70 km bruslařských/sportovních tratí. Najdete zde také nejdelší ledovcovou běžeckou stopu na světě, která vás ohromí 15 kilometry nerušených výhledů na horskou scenérii Dachsteinu. 


Ti, kteří dávají přednost o něco méně náročným výzvám, volí běžecké trasy v okolí Bad Aussee a Bad Mitterndorfu. Na 160 kilometrech si tady přijde na své každý a může si vybrat tu správnou stopu podle své chuti a kondice. 


Ve východním Štýrsku pak najdete idylickou a snovou síť běžeckých tratí Jogllandloipe. Ať už jste zkušení běžkaři, nebo teprve začínáte, v St. Jakob im Walde jsou k dispozici ukázkové kurzy i půjčovny vybavení, takže běžky mohou vyzkoušet i nejmenší adepti běhu na lyžích.


A když se tělo dostatečně unaví a hlava pročistí, přichází čas na malou odměnu. Není divu, že koupel ve zdejší termální vodě dovedou nejlépe ocenit právě aktivní běžkaři.


www.steiermark.com/dovolenaAutor | www.steiermark.com | www.steiermark.com/dovolena
aktuální ověřený volný zájezd / pobyt
vybíráme z článků o lyžování

Běh na lyžích zimní zasněženou krajinou rakouského Štýrska je skutečnou idylou. Zatímco se vydáváte na běžkařskou trasu, vaše duše se zotavuje. Běžecké lyžování samozřejmě přináší řadu výhod i pro tělo. více informací

Lyžařskou oblast tvoří pět horských vesniček a městeček se svými lyžařskými areály, z nichž většina je propojena do výletního safari Giro delle Cime. Celodenní lyžařský okruh po sjezdovkách Sextenských Dolomit není jen výletem na lyžích, je to vyhlídková odysea s mnoha milými překvapeními. A trasa okruhu více informací

Největší horská louka v Evropě, obklopená dolomitovými vrcholy Schlernu, Langkofel a Plattkofel, je ideálním místem pro nejrozmanitější zimní aktivity, a to v klidném rytmu a na zdánlivě nekonečném prostoru, který je v současné době ještě cennějším parametrem než dříve. více informací

reklama


z naší nabídky

Sněhový i-Servis SKIVO Sněhový i-Servis SKIVO
Praktické rady jak správně připravit lyže, běžky, SNB ... více informacívíce informací
lyžařské zprávičky   více zprávvíce informací

Shiffrinová zatím rekord nemá, ve Flachau prohrála s Vlhovouvíce informací
10.1.2023 | Slovenka Petra Vlhová se dočkala prvního vítězství v této sezoně Světového poháru ...

Nepojede se slavný sjezd v Ga-Pavíce informací
10.1.2023 | Nezvykle teplá zima začíná výrazně zasahovat do programu lyžařských Světových pohárů ...

Lyžař Muffat-Jeandet při pádu v Adelbodenu utrpěl otřes mozku a zlomil si nosvíce informací
9.1.2023 | Francouzský lyžař Victor Muffat-Jeandet při pádu v nedělním slalomu Světového poháru ...

kalendář akcí   více akcívíce informací

reklama© 2000 - 2020 - Lyžování.cz | Kontakt & Ochrana osobních údajů |