lyzovani.cz | za sněhem na serveru www.lyzovani.cz

Na běžky do Štýrska

Vlastní vyhledávání
reklama

Na běžky do Štýrska

datum | 3.2.2022

Štýrsko je známé jako Zelené srdce Rakouska. S prvním sněhem se promění v pohádkovou krajinu,  která je doslova rájem pro každého kdo se oddává některému ze zimních sportů.

Obzvláště pro milovníky bílé stopy je nabídka zcela výjimečná. Dlouhodobě potvrzovaná kvalita mnoha běžkařských oblasti s perfektním zázemím v podobě ubytovacích zařízení se zaměřením na běžkaře je garancí skvělé zimní dovolené.

Celkem 15 vyhlášených běžkařských oblastí nabízí to nejlepší od naprostých začátečníků až po zkušené a náročné běžkaře, kteří hledají nové zážitky a možnosti posunout své dovednosti na vyšší úroveň.

Začátečníci

Říká se, že kdo umí chodit, ten zvládne i běh na lyžích. Předpokladem, jako u mnoha jiných sportů, je správné zvládnutí základní techniky. Pro začínající a méně pokročilé je k dipozici řada běžkařských škol.


Běžkování ve Štýrsku © Steiermark Tourismus - Amra Candic


Biatlon

Chtěli byste si vyzkoušet tuto v poslední době nebývale populární sportovní disciplínu, kde se běh na lyžích kombinuje se střelbou? Pro zájemce jsou v nabídce individuální biatlonové kurzy v následujících střediscích: Ramsau am Dachstein, St. Jakob im Walde, Trofaiach a v běžkařském centru Weirerteich v regionu Murau.


Kurz biatlonu - © Steiermark Tourismus -Tom Lamm


Večerní běžkování

Zimní měsíce jsou typické i krátkými dny a kdo se rád sklouzne i za tmy pro toho je tu nabídka večerního běžkování při umělém osvětlení v následujích oblastech: Ramsau am Dachstein (4km), Jogllandloipe v St. Jakob im Walde (4km), Weirerteichloipe v regionu Murau (4km), Krumpenloipe u Trofaiachu (2,5 km)

S běžkami na ledovec

V nadmořské výšce 2700 m n.m. nabízí zcela unikátní zážitek, nejdelší ledovcová stopa na světě – Dachsteinpanoramaloipe, která v délce 15 km nabídne výhledy na úchvatná panoramata horského masivu Dachstein. Místní stopy jsou často využívány profesionálními sportovci k tréninku, ale na své si přijdou i amatérští běžkaři. To nikde jinde nezažijete.


Tréninkové běžkařské centrum na ledovci Dachstein © Steiermark Tourismus / Herbert Raffalt


Více informací o možnostech běžkování ve Štýrsku najdete na tomto místě: www.steiermark.com

Štýrsko je eldorádo pro běžkaře© Steiermark Tourismus -photo-austria.at


aktuální ověřený volný zájezd / pobyt
vybíráme z článků o lyžování

Lyžařskou oblast tvoří pět horských vesniček a městeček se svými lyžařskými areály, z nichž většina je propojena do výletního safari Giro delle Cime. Celodenní lyžařský okruh po sjezdovkách Sextenských Dolomit není jen výletem na lyžích, je to vyhlídková odysea s mnoha milými překvapeními. A trasa okruhu více informací

Lyžařskou oblast tvoří pět horských vesniček a městeček se svými lyžařskými areály, z nichž většina je propojena do výletního safari Giro delle Cime. Celodenní lyžařský okruh po sjezdovkách Sextenských Dolomit není jen výletem na lyžích, je to vyhlídková odysea s mnoha milými překvapeními. více informací

reklama


z naší nabídky

Sněhový i-Servis SKIVO Sněhový i-Servis SKIVO
Praktické rady jak správně připravit lyže, běžky, SNB ... více informacívíce informací
lyžařské zprávičky   více zprávvíce informací

Originální sbohem! Českou sjezdařku po jízdě v minišatech přemohlo dojetívíce informací
30.3.2022 | V ruce sklenička sektu, na sobě krátké šaty. Kateřina Pauláthová se ale neslunila ...

Šéfka ruského lyžování přišla se skandálním obviněním vůči Norsku. Uvedla i "jasný důkaz"více informací
29.3.2022 | Proč s námi nechtějí závodit? S poměrně skandálním obviněním přišla šéfka ruského ...

Česká zima? Tři královny, glóbus, medaile i brzká loučenívíce informací
28.3.2022 | Poslední vrcholné závody na sněhu a ledu sezony 2021/2022 jsou minulostí, jaká byla? ...

kalendář akcí   více akcívíce informací

reklama© 2000 - 2020 - Lyžování.cz | Kontakt & Ochrana osobních údajů |