lyzovani.cz | za sněhem na serveru www.lyzovani.cz

Na běžky do Štýrska

Vlastní vyhledávání
reklama

Na běžky do Štýrska

datum | 3.2.2022

Štýrsko je známé jako Zelené srdce Rakouska. S prvním sněhem se promění v pohádkovou krajinu,  která je doslova rájem pro každého kdo se oddává některému ze zimních sportů.

Obzvláště pro milovníky bílé stopy je nabídka zcela výjimečná. Dlouhodobě potvrzovaná kvalita mnoha běžkařských oblasti s perfektním zázemím v podobě ubytovacích zařízení se zaměřením na běžkaře je garancí skvělé zimní dovolené.

Celkem 15 vyhlášených běžkařských oblastí nabízí to nejlepší od naprostých začátečníků až po zkušené a náročné běžkaře, kteří hledají nové zážitky a možnosti posunout své dovednosti na vyšší úroveň.

Začátečníci

Říká se, že kdo umí chodit, ten zvládne i běh na lyžích. Předpokladem, jako u mnoha jiných sportů, je správné zvládnutí základní techniky. Pro začínající a méně pokročilé je k dipozici řada běžkařských škol.


Běžkování ve Štýrsku © Steiermark Tourismus - Amra Candic


Biatlon

Chtěli byste si vyzkoušet tuto v poslední době nebývale populární sportovní disciplínu, kde se běh na lyžích kombinuje se střelbou? Pro zájemce jsou v nabídce individuální biatlonové kurzy v následujících střediscích: Ramsau am Dachstein, St. Jakob im Walde, Trofaiach a v běžkařském centru Weirerteich v regionu Murau.


Kurz biatlonu - © Steiermark Tourismus -Tom Lamm


Večerní běžkování

Zimní měsíce jsou typické i krátkými dny a kdo se rád sklouzne i za tmy pro toho je tu nabídka večerního běžkování při umělém osvětlení v následujích oblastech: Ramsau am Dachstein (4km), Jogllandloipe v St. Jakob im Walde (4km), Weirerteichloipe v regionu Murau (4km), Krumpenloipe u Trofaiachu (2,5 km)

S běžkami na ledovec

V nadmořské výšce 2700 m n.m. nabízí zcela unikátní zážitek, nejdelší ledovcová stopa na světě – Dachsteinpanoramaloipe, která v délce 15 km nabídne výhledy na úchvatná panoramata horského masivu Dachstein. Místní stopy jsou často využívány profesionálními sportovci k tréninku, ale na své si přijdou i amatérští běžkaři. To nikde jinde nezažijete.


Tréninkové běžkařské centrum na ledovci Dachstein © Steiermark Tourismus / Herbert Raffalt


Více informací o možnostech běžkování ve Štýrsku najdete na tomto místě: www.steiermark.com

Štýrsko je eldorádo pro běžkaře© Steiermark Tourismus -photo-austria.at


aktuální ověřený volný zájezd / pobyt
vybíráme z článků o lyžování

Běh na lyžích zimní zasněženou krajinou rakouského Štýrska je skutečnou idylou. Zatímco se vydáváte na běžkařskou trasu, vaše duše se zotavuje. Běžecké lyžování samozřejmě přináší řadu výhod i pro tělo. více informací

Lyžování v okolí Sterzingu/Vipiteno se odehrává ve třech menších lyžařských areálech, které svou skromnější rozlohu víc než vynahrazují klidem, prostornými sjezdovkami oblíbené střední obtížnosti a moderními lanovkami. Všechny tři areály jsou pravými tajnými tipy, jejichž objevu nebudou litovat ani náročnější více informací

Největší horská louka v Evropě, obklopená dolomitovými vrcholy Schlernu, Langkofel a Plattkofel, je ideálním místem pro nejrozmanitější zimní aktivity, a to v klidném rytmu a na zdánlivě nekonečném prostoru, který je v současné době ještě cennějším parametrem než dříve. více informací

reklama


z naší nabídky

Sněhový i-Servis SKIVO Sněhový i-Servis SKIVO
Praktické rady jak správně připravit lyže, běžky, SNB ... více informacívíce informací
lyžařské zprávičky   více zprávvíce informací

Shiffrinová zatím rekord nemá, ve Flachau prohrála s Vlhovouvíce informací
10.1.2023 | Slovenka Petra Vlhová se dočkala prvního vítězství v této sezoně Světového poháru ...

Nepojede se slavný sjezd v Ga-Pavíce informací
10.1.2023 | Nezvykle teplá zima začíná výrazně zasahovat do programu lyžařských Světových pohárů ...

Lyžař Muffat-Jeandet při pádu v Adelbodenu utrpěl otřes mozku a zlomil si nosvíce informací
9.1.2023 | Francouzský lyžař Victor Muffat-Jeandet při pádu v nedělním slalomu Světového poháru ...

kalendář akcí   více akcívíce informací

reklama© 2000 - 2020 - Lyžování.cz | Kontakt & Ochrana osobních údajů |