Informace o lyžování v areále Tatranská Lomnica - Skalnaté Pleso. Přehled lanovek, vleků, sjezdovek, cen skipasů, webkamer, předpověďi počasí, stavu sněhu a dalších informací. Lyžařské středisko Tatranská Lomnica - Skalnaté Pleso leží v zemi Slovensko, oblast Vysoké Tatry.
Tatranská Lomnica leží přímo pod svahy Lomnického štítu (2632 m n.m.), se kterým ji spojuje kabinová lanovka a patří k nejoblíbenějším střediskům zimních sportů a rekreace ve Vysokých Tatrách. Je typickým turistickým střediskem, které kromě ubytovacích a stravovacích služeb na vysoké úrovni, nabízí také řadu kulturních a zábavních zařízení, obchodů, fitness-center, bazénů a dalších služeb. Je sídlem Správy Tatranského národního parku.
Lyžařský areál Skalnaté Pleso (900 – 2200 m n.m.) nabízí nejlepší a nejvýše položené terény pro sjezdové lyžování ve Vysokých Tatrách a může se pochlubit nejdelší a nejprudší sjezdovkou na Slovensku, jejíž kvality ocení především zdatní lyžaři. Na své si však v tomto areálu přijdou i méně nároční lyžaři, začátečníci a děti a vhodné terény tu najdou i snowboardisté.
Velmi oblíbený je také lyžařský areál Jamy (960 m n.m.) se středně obtížnou, kvalitně upravovanou, uměle zasněžovanou sjezdovkou a nočním osvětlením. Ve středisku je také k dispozici 15km běžeckých tratí. Nejlepší podmínky pro lyžování jsou v jarních měsících a trvají až do 15. května.
V Tatranské Lomnici se lze věnovat také dalším sportům, jako jsou například turistika, cykloturistika, horolezectví, jízda na koních, na skibobech, na saních tažených koňmi, bruslení nebo curling či využít nabídky místních sportovních zařízení (krytý plavecký bazén, fitness, sauna) nebo navštívit kino, muzeum.
Doprava: vlak – do Popradu a odtud do stanice Tatranská Lomnica 15km
Tatranská elektrická železnice – do Starého Smokovce a do Tatranské Lomnice
Autobus – z Popradu do Tatranské Lomnice (10km)
V okolí areálu Tatranská Lomnica - Skalnaté Pleso, oblasti Vysoké Tatry můžete najít několik dalších možností k lyžování:
Bolest nohou z velké části souvisí s velikostí boty: buď máte lyžařské boty moc malé (v tom případě jste závodník), nebo naopak moc velké. Druhá varianta je častější. Dalším důvodem je přetížení chodidla v tvrdé lyžařské botě, čemuž se dá předejít vhodně zvolenou sportovní ortopedicky tvarovanou vložkou, která nohu podepře