Informace o lyžování v areále Velký Polom – Severka. Přehled lanovek, vleků, sjezdovek, cen skipasů, webkamer, předpověďi počasí, stavu sněhu a dalších informací. Lyžařské středisko Velký Polom – Severka leží v zemi Česká republika, oblast Beskydy.
Velký Polom - lyžařský areál Severka se nachází v oblasti těšínských Beskyd (965 m n.m.). Areál je dostupný autem z Dolní Lomné, odbočka doleva dle směrníku Severka, kolem národopisného areálu "Slezských dnů" na parkoviště pod lyžařským areálem (kapacita 80 aut), odtud cca 200m pěšky k dolním stanicím vleků. Autobusem z Jablunkova směr Dolní Lomná, výstup na zastávce "U Akátů", pak pěšky cca 3 km nebo od ČD - stanice Mosty u Jablunkova, odtud pěšky směr Skalka (červená značka - Beskydská magistrála) cca 3 km. V lyžařském středisku najdete lyžařskou školu a půjčovnu SUN Ski&Board School (tel.+420 608 455 794, 558 322 788 /XII – III/), v případě zájmu Vám zajistíme rovněž ubytování. Značkové vybavení max. stáří do 4 let a instruktoři s akreditací MŠMT. Pro děti je připraven malý lyžařský areál s provazovým vlekem.
V okolí areálu Velký Polom – Severka, oblasti Beskydy můžete najít několik dalších možností k lyžování:
V modelové řadě All Mountain Amphibio jsme byli tradičně zvyklí nacházet užší univerzálky vhodné zejména pro volnější carvování po sjezdovkách. Letos však do této sestavy přibyly lyže, které lze bez přehánění označit za vlka v beránčím rouše. Amphibio 18 Ti2 jsou velmi sportovní lyže vhodné zejména pro střední a dlouhé